Wynajem cyrkulatorów Białystok

Miki Podnośniki > Wynajem osuszaczy Białystok > Wynajem cyrkulatorów Białystok

W ofercie firmy MIKI dostępne są profesjonalne cyrkulatory powietrza, które z powodzeniem wykorzystywane są jako osuszacze. ich wynajem przeznaczony jest dla tych naszych Klientów, którzy sami chcą zająć się problemem wilgoci w pomieszczeniach (domowych, użytkowych, służbowych).

Jak działa cyrkulator

Cyrkulator powietrza to urządzenie, które wizualnie przypomina powszechnie znane wentylatory. Różną się jednak zasadą działania: podczas gdy wentylator daje wyłącznie poduchy zimnego powietrza, zadaniem cyrkulatora – o którego efektywności decyduje budowa – jest zapewnianie, a dokładniej: wymuszenie, właściwego przepływu (czyli cyrkulacji) powietrza w pomieszczeniu. Oznacza to, że powietrze, które normalnie gromadzi się przy suficie, miesza się z pozostałym powietrzem w pomieszczeniu.

Kiedy potrzebujesz cyrkulatora

Cyrkulatory powietrza działają wspomagająco na proces osuszania pomieszczenia poprzez intensyfikację efektów i wydajności działania innych urządzeń – osuszających czy grzewczych. Sprawdzają się:

  • tam, gdzie trzeba zintensyfikować cyrkulację powietrza (poprawiają słabą wentylację),
  • przy osuszaniu miejsc zawilgoconych (więcej na ten temat na naszym blogu: 7 zalet profesjonalnego osuszania),
  • do wspomagania ogrzewania i ochładzania,
  • w miejscach, gdzie panuje nieprzyjemny zapach (na przykład w halach produkcyjnych)
  • do oddymiania po pożarze.

Nasze doświadczenie pokazuje, że stosowanie cyrkulatorów przynosi rewelacyjne efekty w przypadku dużych pomieszczeń z ograniczoną z różnych względów wymianą powietrza.

Cyrkulatory mają także działanie, dzięki któremu mogą być wykorzystywane w branżach innych niż budowlana jak chociażby studia fotograficzne czy sale teatralne, gdzie są źródłami podmuchów powietrza.

wynajem cyrkulatorów

Idealny cyrkulator do wynajęcia

Urządzenia, które posiadamy w swojej ofercie są doskonale przystosowane do wynajmowania, ponieważ:

  • są mobilne, łatwo je przetransportować na miejsce, a później w obrębie wentylowanego budynku,
  • mają trwałe, odporne na uszkodzenia obudowy; są one malowane proszkowo, dzięki czemu wykazują wyższą odporność na korozję,
  • posiadają regulację prędkości pracy, co umożliwia dostosowanie ich działania do warunków w pomieszczeniu.

O tym, w jakich sytuacjach jakie urządzenie wynająć, by rozwiązać swoje problemy piszmy w artykule blogowym: Skuteczne osuszanie: jakie i kiedy (cyrkulatory, wiatraki, nagrzewnice – porównanie).

Kiedy cyrkulator wynająć zimą, a kiedy latem

Rezultat pracy cyrkulatora zależy od tego, w jakich warunkach będzie on pracował – dotyczy to przede wszystkim temperatury.

  • ZIMĄ, kiedy powietrze ogrzewane przez centralne ogrzewanie unosi się do góry (ponieważ po ogrzaniu jest lżejsze), zadaniem cyrkulatora jest spowodowanie stałego ruchu powietrza, dzięki czemu ciepłe powietrze z góry przemiesza się z chłodniejszym powietrzem z dołu, co spowoduje wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu. Należy zwrócić uwagę na to, że urządzenie to – w przeciwieństwie do wiatraka – nie wytwarza tylko podanku powietrza, ale wymusza jego faktyczną cyrkulację w przestrzeni swojego działania. W ten sposób podnosi się wydajność centralnego ogrzewania i obniża się koszty jego użytkowania.
  • LATEM, gdy temperatury są wysokie, cyrkulatory okazują się efektywniejszymi urządzeniami chłodzącymi niż tradycyjnie w tym celu stosowane wiatraki. Dzieje się tek dlatego, że ich działanie nie opiera się – jakby się mogło wydawać – na chłodzeniu czy ogrzewaniu powietrza, ale na wywoływaniu jego ruchu. Z tego powodu nie będą też powodowały dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych.

Białostoczanie cyrkulatory z naszej oferty

Jeśli potrzebujesz urządzenia osuszającego pomieszczenia i usprawniającego cyrkulację powietrza – wybierz cyrkulator z naszej oferty. Skontaktuj się z nami – po zapoznaniu ze specyfiką problemu, podpowiemy, które z naszych urządzeń w najwyższym stopniu spełni Twoje wymagania.

Zadzwoń