Wynajem agregatu prądotwórczego Białystok

Miki Podnośniki > Wynajem osuszaczy Białystok > Wynajem agregatu prądotwórczego Białystok

W szerokiej ofercie firmy MIKI nie mogło zabraknąć opcji wynajmu agregatu prądotwórczego, który uniezależnia proces osuszania od warunków zewnętrznych i sytuacji w miejscu jego przyszłej pracy.

Wynajmij wysokiej jakości agregat prądotwórczy

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami, które zapewniają dostęp do energii elektrycznej w sytuacjach, kiedy dochodzi do awarii zasilania z zewnętrznej sieci lub gdy takie zasilanie nie jest doprowadzone do miejsca, w którym konieczne jest skorzystanie z urządzeń elektrycznych.

Zasada działania agregatu opiera się na kompatybilnej pracy silnika spalinowego (benzynowego, olejowego, gazowego) i prądnicy. Szczegóły budowy technicznej podporządkowane są specyfice potencjalnego wykorzystania urządzenia, co wiąże się z koniecznością dostarczenia prądu o stosownym napięciu. Mamy więc do wyboru:

 • agregat typu jednofazowego – 230 V,
 • agregat typu trójfazowego, nazywany także agregatem na siłę w czteropinowym wtykiem – 400 V.

Dlatego, planując ich wynajęcie, należy zwrócić uwagę na to, by:

 • dobrać je do wymogów urządzeń, które będą za ich pomocą zasilane (czy będzie to jedno urządzenie, czy kilka),
 • moc wybranego urządzenia była większa niż łączna moc wszystkich elektrycznych urządzeń, które będą z niego zasilane,
 • każdorazowo dobierać parametry sprzętu w sposób zindywidualizowany,
 • dobierać urządzenie do miejsca, w którym będzie użytkowane.
agregat prądotwórczy

Agregaty adekwatne do potrzeb białostockich Klientów

Dodatkowego lub alternatywnego źródła prądu potrzebować możemy w różnych miejscach. W zależności od charakterystyki pracujących tam urządzeń, należy wykorzystywać tam różnego typu agregaty.

 • DOM – dla urządzeń na co dzień pozostających w zasilaniu sieciowym (sprzęty RTV, AGD, oświetlenie, komputery) wystarczy agregat jednofazowy, ale z rezerwą mocy wystarczającą na zapewnienie wyższych wartości prądu rozruchowego dla urządzeń generujących wysokie zapotrzebowanie na energię, jak choćby pralka.
 • BUDOWAwymaga agregatu trójfazowego, który zapewni sporą rezerwę mocy dla zaawansowanych elektronarzędzi i elektrycznych maszyn budowlanych.
 • DZIAŁKA – korzystniej wybrać tu agregat trójfazowy, ponieważ umożliwia on zasilanie różnego typu urządzeń, także tych wymagających prądu jednofazowego.
 • TURYSTYKAwystarczy agregat jednofazowy o standardowej mocy.
UWAGA! Prądotwórcze agregaty są dość ciężkie, co oznacza, że należy zadbać o komfortowe ich przemieszczanie – przydaje się dostosowany rozmiarowo wózek.

Planujesz osuszanie? Pomyśl o agregacie prądu

W proces osuszania pomieszczeń zaangażowanych jest wiele specjalistycznych urządzeń, jak choćby: osuszacz, cyrkulator, wiatrak czy nagrzewnica. Wszystkie one generują spore zapotrzebowanie na energię elektryczną i niejednokrotnie muszą pracować równocześnie. O wynajęciu agregatu pomyśleć należy w sytuacji, gdy:

 • w miejscu wymagającym osuszania doszło do awarii sieci elektrycznej (na przykład po zalaniu),
 • w budynku nie poprowadzono jeszcze sieci elektrycznej (budowa),
 • wykorzystywane będą urządzenia wymagające innego niż standardowy zasilania, tzw. siły (elektronarzędzia, niektóre maszyny).

Zasilamy Białystok za pomocą agregatów prądotwórczych

Zapraszamy do kontaktu białostoczan planujących remonty, budowy czy osuszanie pomieszczeń – dobierzemy agregaty prądu do potrzeb i czekających je zadań. Dysponujemy niezawodnym sprzętem, który sprawdza się w najtrudniejszych sytuacjach.

Zadzwoń