Osuszanie pomieszczeń Białystok

Miki Podnośniki > Wynajem osuszaczy Białystok > Osuszanie pomieszczeń Białystok

Jedną z dziedzin, w której specjalizuje się firma MIKI, jest osuszanie pomieszczeń. Wymagają one tego typu działań w wyniku różnych zajść o charakterze naturalnym lub mających w podłożu błędy budowlane, a niekiedy też nieszczęśliwe wypadki. W tych wszystkich sytuacjach wkroczenie naszej:

 • profesjonalnie przygotowanej,
 • dysponującej świetnym sprzętem osuszającym: cyrkulatorami, nagrzewnicami, wiatrakami,
 • prowadzącej osuszanie metodą kondensacyjną,
  ekipy pozwala na przygotowanie pomieszczeń (począwszy od ścian i podług na piwnicy kończąc) do dalszych prac lub ponownego użytkowania.

Które pomieszczenia i jak osuszamy

Zanim rozpoczniemy realizację zlecenia, przeprowadzamy wizję lokalną – oceniamy stan pomieszczenia: sprawdzamy jego kubaturę, mierzymy podstawowe parametry: wilgotność powietrza, ścian, posadzek, dobieramy optymalny osuszacz. Więcej o tych sprzętach piszemy na naszym blogu: Kiedy i jaki osuszacz wynająć (cyrkulatory, wiatraki, nagrzewnice – porównanie).

 A oto sytuacje, w których nasza pomoc okazuje się niezbędna:

 • konieczność osuszania w trakcje trwania lub już po zakończeniu prac budowlanych czy remontowych – w pracach tego typu, obejmujących murowanie, tynkowanie, gładzenie czy wylewki, wykorzystuje się duże ilości wody, która ze względu na właściwości naszego klimatu nie może odparować w naturalny sposób w czasie zgodnym z postępem prac budowlanych czy remontowych. Aby przyspieszyć moment oddania pomieszczeń do użytku, czyli osiągnięcia właściwego poziomu wilgotności, stosuje się profesjonalne metody osuszania;
 • osuszenie podłoża przygotowujące do położenia wykładzin, paneli czy parkietów – na jakość użytkowania podług drewnianych i drewnopodobnych wpływ ma sposób montażu oraz zapewnienie optymalnych warunków ich układania. Dotyczy to przede wszystkim wilgotności podłoża, która nie może przekraczać 2%;
 • osuszanie uzupełniające wykonanie izolacji antywilgociowych w budownictwie starego typu – w takiej sytuacji wilgotność murów w pomieszczeniach, które długotrwale pozbawione były właściwej wentylacji (powinie, poddasza, domki letniskowe, baseny, magazyny) powinna zostać doprowadzona do poziomu bezpiecznego dla zdrowia użytkowania;
 • osuszanie piwnic pozbawionych izolacji – dotyczy to przede wszystkim budownictwa starszego typu, dla którego charakterystyczne jest zgromadzenia się wilgoci, prowadzące do powstawania pleśni i zagrzybienia;
 • osuszanie po zalaniach, w wyniku powodzi czy gaszenia pożaru –  przy tego typu zleceniach wykorzystujemy metody osuszania kondensacyjnego, pozwalającego na odparowanie wody w naturalny sposób, z wykorzystaniem suchego powietrza.
zalane mieszkanie w wyniku awarii

Co jeszcze wymaga osuszenia

Zwracamy także uwagę na to, że osuszenie ścian czy podłóg wymaga doświadczenia i wiedzy o właściwościach materiałów, które poddane zostały działaniu wilgoci, dlatego:

 • dostosowujemy temperaturę osuszania do materiałów, z którymi mamy do czynienia – wiele z nich (na przykład: tynki gipsowe, wykładziny, drewno) źle reaguje na wysokie temperatury. W ten sposób chronimy przed zdeformowaniem i zniszczeniem: parkiety, panele, wykładziny podłogowe, deski, płyty gipsowo-kartonowe;
 • bierzemy pod uwagę także to, że w osuszanych pomieszczeniach znajdują się niekiedy meble codziennego użytku – w nich też ze względu na choćby słabą wentylację, gromadzi się wilgoć, którą należy usunąć, by zabezpieczyć sprzęty przed zniszczeniem i móc z nich korzystać w komfortowy, zdrowy sposób.

Zlecając profesjonalne osuszanie pomieszczeń, wybierasz zdrowie

Osuszanie pomieszczeń jest ważne nie tylko z powodów praktycznych, użytkowych. Należałoby powiedzieć, że istotniejsze są tu względy bezpieczeństwa. Zaniedbany problem z wilgotnością pomieszczeń może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów (najczęściej widać je na stykach ścian, w kątach), które niekorzystnie wpływają na zdrowie i wywołują choroby. Domowe sposoby radzenia sobie z wilgocią są na ogół nieskuteczne, nie rozwiązują problemu, który – dosłownie – tkwi głęboko w ścianach. Dlatego zachęcamy do poznania 7 zalet profesjonalnego osuszania, które przedstawiamy w artykule na naszym firmowym blogu.

Osuszamy Białystok – praktycznie, sprawnie, szybko

Jeśli zauważasz na ścianach swojego domu ślady wilgoci, jeśli zdarzyło Ci się zalanie – nie zmagaj się z tym problemem sam. Skontaktuj się z nami – omówimy sytuację, ocenimy, co i jak trzeba zrobić, by przywrócić ścianom, podłogom i meblom właściwą wilgotność.

Zadzwoń