Czyszczenie zakładów Białystok

Miki Podnośniki > Czyszczenie zakładów Białystok

Przyjazne miejsce pracy podnosi jej efektywność. Stwierdzenie to dotyczy także przestrzeni w zakładach przemysłowych – halach i magazynach. Co więcej, utrzymanie w czystości miejsc pracy należy do obowiązków pracodawców, które określone zostały w Kodeksie pracy i przepisach BHP.

Alpiniści przemysłowi: specjaliści od sprzątania zakładów

Zakłady przemysłowe są miejscami pod wieloma względami specyficznymi.

 • Po pierwsze – pod względem budowy – najczęściej szkieletowej. Chodzi również o kubaturę – mamy tu do czynienia z ogromnymi przestrzeniami, często podzielonymi na mniejsze. Pomieszczenia nie są także jednorodne pod względem możliwości wykorzystania – obok roboczych stanowisk pracy znajdują się miejsca użytkowe jak: biura, szatnie, stołówki, sanitariaty.
 • Po drugie – praca w miejscach tego typu trwa w różnych porach doby, niekiedy nieprzerwanie, w systemie zmianowym.

To właśnie wymaga od firmy sprzątającej elastycznego podejścia umożliwiającego wyczyszczenie trudno dostępnych, wysoko położonych miejsc w takim sposób, by nie zaburzać funkcjonowania całego zakładu. Na tak dyskretne i efektywne działania pozwala wykorzystanie możliwości, które daje praca na linach. Pracownicy firmy MIKI są przygotowani do jej podejmowania. Na terenie zakładów przemysłowych zajmujemy się m.in. czyszczeniem linii produkcyjnych, czyszczeniem ciągów produkcyjnych oraz czyszczeniem wymienników.

Białostockie zakłady przemysłowe korzystają ze sprzątania na wysokościach

Prace porządkowe na terenie zakładu przemysłowego są zawsze dokładnie przez nas zaplanowane:

 • najpierw oglądamy pomieszczenia,
 • oceniamy stopień zabrudzenia, jego rodzaje (kurz, smary, itp.),
 • decydujemy, jakie techniki dostępu do wysoko umiejscowionych partii wykorzystamy (podnośniki, zwyżki, dostęp linowy),
 • określamy:
  • potrzebne narzędzia (myjki wysokociśnieniowe),
  • jakie środki czyszczące będą potrzebne (specjalistyczna chemia bezpieczna dla otoczenia),
  • ile osób wykona to zadanie w najskuteczniejszy sposób.

Nasi pracownicy dysponują wiedzą i doświadczeniem, za sprawą których cały proces przebiega wyjątkowo sprawnie i w miarę dyskretnie – tak by zauważalny był rezultat, a nie nasza obecność.

sprzątanie zakładów przemysłowych

Spełniaj z nami najwyższe standardy czyszczenia

To, w jakim stanie znajduje się zakład pracy świadczy w pierwszej kolejności o pracodawcy. Wynajmując fachowców od sprzątania na wysokości, którzy wykorzystują najefektywniejsze, indywidualnie dobrane do miejsca sposoby pracy, wykazują oni troskę o komfort swoich podwładnych. Dodatkowo, jeśli teren wokół zakładu włożony jest kostką brukową, proponujemy także jej wyczyszczenie za pomocą mycia wysokociśnieniowego.

Jak to wygląda w naszym wykonaniu, można przekonać się z lektury artykułu:  Białostockie bruki. Profesjonalny poradnik mycia kostki brukowej.

Zadbana przestrzeń wpływa na to, jak przedsiębiorstwo postrzegane jest przez osoby z zewnątrz, a więc decyduje o jego prestiżu i opinii w branży. To bezcenne elementy wizerunku. Zapraszamy do kontaktu właścicieli zakładów przemysłowych, które wymagają systematycznego sprzątania – gwarantujemy satysfakcjonujące pracodawcę i jego pracowników.