Czyszczenie zakładów Białystok

Miki Podnośniki > Czyszczenie zakładów Białystok

Przyjazne miejsce pracy podnosi jej efektywność. Stwierdzenie to dotyczy także przestrzeni w zakładach przemysłowych – halach i magazynach. Co więcej, utrzymanie w czystości miejsc pracy należy do obowiązków pracodawców, które określone zostały w Kodeksie pracy i przepisach BHP.

Alpiniści przemysłowi: specjaliści od sprzątania zakładów

Zakłady przemysłowe są miejscami pod wieloma względami specyficznymi.

 • Po pierwsze – pod względem budowy – najczęściej szkieletowej. Chodzi również o kubaturę – mamy tu do czynienia z ogromnymi przestrzeniami, często podzielonymi na mniejsze. Pomieszczenia nie są także jednorodne pod względem możliwości wykorzystania – obok roboczych stanowisk pracy znajdują się miejsca użytkowe jak: biura, szatnie, stołówki, sanitariaty.
 • Po drugie – praca w miejscach tego typu trwa w różnych porach doby, niekiedy nieprzerwanie, w systemie zmianowym.

To właśnie wymaga od firmy sprzątającej elastycznego podejścia umożliwiającego wyczyszczenie trudno dostępnych, wysoko położonych miejsc w takim sposób, by nie zaburzać funkcjonowania całego zakładu. Na tak dyskretne i efektywne działania pozwala wykorzystanie możliwości, które daje praca na linach. Pracownicy firmy MIKI są przygotowani do jej podejmowania – piszemy o tym na naszym blogu: Jak się szkolimy, by profesjonalnie wykonywać prace alpinistyczne

Białostockie zakłady przemysłowe korzystają ze sprzątania na wysokościach

Prace porządkowe na terenie zakładu przemysłowego są zawsze dokładnie przez nas zaplanowane:

 • najpierw oglądamy pomieszczenia,
 • oceniamy stopień zabrudzenia, jego rodzaje (kurz, smary, itp.),
 • decydujemy, jakie techniki dostępu do wysoko umiejscowionych partii wykorzystamy (podnośniki, zwyżki, dostęp linowy),
 • określamy:
  • potrzebne narzędzia (myjki wysokociśnieniowe),
  • jakie środki czyszczące będą potrzebne (specjalistyczna chemia bezpieczna dla otoczenia),
  • ile osób wykona to zadanie w najskuteczniejszy sposób.

Nasi pracownicy dysponują wiedzą i doświadczeniem, za sprawą których cały proces przebiega wyjątkowo sprawnie i w miarę dyskretnie – tak by zauważalny był rezultat, a nie nasza obecność.

sprzątanie zakładów przemysłowych

Spełniaj z nami najwyższe standardy czyszczenia

To, w jakim stanie znajduje się zakład pracy świadczy w pierwszej kolejności o pracodawcy. Wynajmując fachowców od sprzątania na wysokości, którzy wykorzystują najefektywniejsze, indywidualnie dobrane do miejsca sposoby pracy, wykazują oni troskę o komfort swoich podwładnych. Dodatkowo, jeśli teren wokół zakładu włożony jest kostką brukową, proponujemy także jej wyczyszczenie.

Jak to wygląda w naszym wykonaniu, można przekonać się z lektury artykułuBiałostockie bruki. Profesjonalny poradnik mycia kostki brukowej.

Zadbana przestrzeń wpływa na to, jak przedsiębiorstwo postrzegane jest przez osoby z zewnątrz, a więc decyduje o jego prestiżu i opinii w branży. To bezcenne elementy wizerunku. Zapraszamy do kontaktu właścicieli zakładów przemysłowych, które wymagają systematycznego sprzątania – gwarantujemy satysfakcjonujące pracodawcę i jego pracowników.