Sprzątanie poremontowe krok po kroku

Miki Podnośniki > Blog  > Sprzątanie poremontowe krok po kroku
Sprzątanie poremontowe - wynajęcie osób do czyszczenia
Sprzątanie poremontowe krok po kroku

Remont mieszkania lub domu może być nawet dla najspokojniejszych osób bardzo stresującym przeżyciem. Kiedy kończy się już rozgardiasz i nasze gniazdko opuszcza ostatni fachowiec, czeka nas jeszcze najmniej przyjemny etap – sprzątanie poremontowe. To bardzo uciążliwe, pracochłonne i raczej nieprzyjemne zajęcie.

Oddaj sprzątanie poremontowe w ręce fachowców

Po trudzie związanym z remontem najlepiej zlecić mycie i czyszczenie poremontowe profesjonalnej firmie. Istnieją na rynku firmy zajmujące się porządkowaniem zarówno prywatnych mieszkań, jak i wielkopowierzchniowych obiektów, takich jak magazyny czy hale produkcyjne. Zajmują się one między innymi:

W swojej ofercie mają także sprzątanie poremontowe, mycie. Białystok również może pochwalić się taką firmą. Z powodzeniem działamy od wielu lat na rynku usług porządkowych oraz wynajmu profesjonalnych podnośników.

Każda z firm, zajmujących się profesjonalnymi usługami poremontowymi, wypracowała własny system działania.

Istnieje jednak pewien schemat, który jest uniwersalny i oparty na zdrowym rozsądku. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym etapom, jakie składają się na porządki poremontowe.

Krok pierwszy – odkurzanie

Podczas remontu pył i kurz osiada dosłownie wszędzie, warto zabezpieczyć meble i inne przedmioty znajdujące się w remontowanych pomieszczeniach. Najpraktyczniej będzie przenieść je do piwnicy lub w ostateczności wystawić na klatkę schodową, jeżeli nie będą blokować przejścia. Odkurzanie będzie przebiegało szybciej, gdy remontowane pomieszczenia odgrodzimy kurtyną z foli malarskiej dodatkowo zabezpieczonej taśmą samoprzylepną. W znaczący sposób pomoże to ekipie sprzątającej, a i nam zaoszczędzi czas i wysiłek.

Specjalistyczna ekipa zjawi się u nas wyposażona w profesjonalny sprzęt. Pierwszym krokiem będzie dokładne i kilkukrotne odkurzenie całego remontowanego obszaru odkurzaczem przemysłowym. Jest on bardzo wydajny i szybko radzi sobie z nawet dużą ilością kurzu i pyłu. Sprawny pracownik potrafi w krótkim czasie wstępnie oczyścić sporych rozmiarów pomieszczenie. Czynność ta jest konieczna, by przy czyszczeniu na mokro nie powstała papka z wody i pozostałego zabrudzenia. Bardzo trudne jest potem usunięcie takiego błota. Dodatkowo, może ono uszkodzić delikatne meble lub sprzęty, jakie znajdują się w naszym domu.

Sprzątanie poremontowe - zatrudnione sprzątaczki

Dobry specjalista doskonale zdaje sobie sprawę, że wszelkie sprzątanie rozpoczynamy od sufitów lub wysokich mebli i kierujemy się ku dołowi pomieszczenia. W ten sposób nie będziemy musieli kolejny raz sprzątać opadającego pyłu.

Po zakończonym sprzątaniu należy jeszcze zebrać zabrudzenia z podłogi. Tutaj właśnie swoją przewagę ujawnia odkurzacz przemysłowy, który bez problemu radzi sobie z pyłem, kurzem i małymi kawałkami gruzu. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne sprzątanie po remoncie, to domowy odkurzacz po pierwsze nie da nam takiej mocy, a po drugie – jego worek ma o wiele mniejszą pojemność. Zlecenie sprzątania poremontowego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i pozwala na szybkie i dokładne uprzątnięcie naszego mieszkania.

Krok drugi – mycie

Jeżeli chcielibyśmy nasze mieszkanie umyć po remoncie – czaka nas ogrom pracy, a do tego musimy zaopatrzyć się w gąbki, ścierki, wiadra z wodą i miski na osuszanie gąbek. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania profesjonalistom. Posiadają oni odpowiedni sprzęt i doświadczanie w myciu świeżo malowanych ścian.

Większość farb potrzebuje kilku lub nawet kilkudziesięciu dni na tak zwane sezonowanie. Rzetelne firmy, zapewniające sprzątanie poremontowe, potrafią w sposób bardzo delikatny i nieinwazyjny usunąć ewentualne zabrudzenia z delikatniej powierzchni ścian. Najczęściej stosują specjalne detergenty rozpuszczane w bardzo małej ilości wody, co zapobiega uszkodzeniu i zdarciu farby. Radzą sobie także z usuwaniem plam na nowych posadzkach czy listwach przypodłogowych. Wiele z nich ma bardzo dekoracyjny charakter, dlatego ważne jest utrzymanie ich w czystości dla pełnego efektu.

Sprzątanie poremontowe nie jest czynnością specjalnie skomplikowaną, jednak może być żmudne i męczące. Dlatego bardzo popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z oferty firm, które zajmują się tym profesjonalnie. Pozwala nam to zaoszczędzić czas i ze spokojem cieszyć się nowo wyremontowanym mieszkaniem lub domem.