Profesjonalne malowanie dachów w 12 krokach (od 10 do 12)

Miki Podnośniki > Blog  > Prace wysokościowe  > Profesjonalne malowanie dachów w 12 krokach (od 10 do 12)
Profesjonalne malowanie dachów w 12 krokach (od 10 do 12)

W części pierwszej artykułu omówiliśmy zakres przeprowadzanych przez nas prac w ramach malowania dachu – z wyszczególnieniem tych składających się na pakiet podstawowy, optymalny i rozbudowany. W tym miejscu przywołamy opisy usług opcjonalnych.

Etap dodatkowy, czyli co się dzieje po zakończeniu malowania dachu

Kiedy dach jest już odnowiony, naprawiony, umyty i odmalowany oraz zaimpregnowany, możemy zrobić jeszcze coś, co przedłuży okres jego świetnej prezencji. Możemy też zrobić jeszcze klika rzeczy, za sprawą których cały budynek zyska na wizualnej atrakcyjności, ale po kolei…

Zakładanie siatek, kolców przeciw ptakom

Kiedy zadbaliśmy o dach od strony technicznej, warto też pomyśleć o zabezpieczeniu budynku przed niechcianą obecnością ptactwa, które siłą rzeczy zabrudzi i świeżo pomalowany dach, elewację, okna i chodniki wokół. W czasie mycia dachu prawdopodobne zostaną usunięte ptasie gniazda (chyba że Klient wyrazi życzenie, żeby się tak nie stało) – to pierwszy krok do tego, by pozbyć się skrzydlatych intruzów ze swojego otoczenia. Kolejnym jest montaż siatek przeciw ptakom lub kolców. Na naszym blogu cały wpis poświęciliśmy temu drażliwemu tematowi – artykuł: 8 powodów, by zakładać siatki lub kolce przeciw ptakom.

Usługi towarzyszące

Równie istotna, jak wygląd dachu, jest reprezentatywność tego, co znajduje się poniżej. W tym zakresie naszym Klientom proponujemy:

 • mycie elewacji, odświeżające jej wygląd,
 • malowanie elewacji, dzięki któremu mamy pełną kontrolę nad tym, jak będzie ona wyglądała, łącznie ze zmianą kolorystyki czy dodaniem/usunięciem elementów ozdobnych.

Można powiedzieć, że częścią fasady są okna, które wymagają systematycznej uwagi – mycia, a niekiedy czyszczenia. Zajmując się oknami w powierzonych nam budynkach (domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, instytucjach, firmach, miejscach użyteczności publicznej) dobieramy preparaty chemiczne do stopnia zabrudzeń i materiału, z jakiego wykonane są ramy okienne.

Pracując na posesjach naszych Klientów, zadania wykonujemy także systematycznie oddalając się od ich centrum, czyli od budynku. Podejmujemy się prac w ogrodach, gdzie prowadzimy fachową wycinkę drzew – dzięki temu, że mamy uprawnienia do wykorzystywania w codziennej pracy technik dostępu linowego, drzewami przydomowymi zajmujemy się w sposób selektywny – wycinamy, podcinamy tak, by nadać im pożądany kształt, uformować lub zabezpieczyć znajdujące się w ich pobliżu elementy.

W bezpośredniej bliskości budynku oraz w ogrodzie myjemy kostki brukowe. O tym, jak wygląda wykonanie tego zlecenia pisaliśmy w dwuczęściowym artykule: Białostockie bruki. Profesjonalny poradnik mycia kostki brukowej, cz. 1 oraz cz. 2.

Natomiast na samych obrzeżach myjemy i czyścimy ogrodzenia.

Opłaty

Kiedy wszystko zostało już wykonane przechodzimy do rozliczenia. Klienci uiszczają ustaloną na wstępie opłatę w gotówce lub na podstawie faktury przelewowej.

Gwarancja satysfakcjonujących efektów malowania, mycia czy czyszczenia

Nasze zlecenia wykonujemy rzetelnie, przez co jakość naszej pracy jest niekwestionowana i na białostockim rynku od lat doceniana.

Wybierając MIKI, w cenie usługi dostajesz:

 • fachowe doradztwo,
 • kompetentnych pracowników,
 • rozwiązania indywidualnie dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych,
 • bezpieczeństwo wykonania zlecenia,
 • niekwestionowaną jakość,
 • dostęp do specjalistycznych narzędzi,
 • dobór preparatów chemicznych adekwatnych do podłoża i zapewniających zadowalające rezultaty,
 • dowóz materiałów na miejsce wykonywania zlecenia,
 • całościową opiekę nad budynkiem – od dachu, przez elewację i ogród po ogrodzenie.

Jesteśmy warci tego, by z nami współpracować.