Prace wysokościowe – co warto wiedzieć

Miki Podnośniki > Blog  > Prace wysokościowe – co warto wiedzieć
Praca wysokościowa - wykonywana przez pracownika doświadczonego
Prace wysokościowe – co warto wiedzieć

Prace wysokościowe wykonywane w naszych miastach, najczęściej kojarzone są z myciem okien w wysokich wieżowcach. Jednak nasza firma, profesjonalnie zajmująca się świadczeniem takich usług, posiada w swoim portfolio wiele innych zastosowań pracy na dużych poziomach. Nasi pracownicy posiadają wymagane uprawnienia, konieczną wiedzę oraz bogate doświadczenie, zebrane podczas realizacji wielu zleceń. Aby zrozumieć, jak wiele możliwości dają prace wysokościowe, musimy najpierw dowiedzieć się, co ten termin dokładnie oznacza.

Prace wysokościowe – najważniejsze informacje

Definicję tego terminu znajdujemy w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650). Prace wysokościowe zostały tam określone jako działania przeprowadzane na powierzchni, która znajduje się minimum 1 metr nad poziomem ziemi (na zewnątrz) lub podłogi (wewnątrz). Czyli stosuje się to określenie do wszystkich zadań wykonywanych na:

 • budynkach mieszkalnych, użytkowych, przemysłowych oraz sakralnych;
 • obiektach takich jak mosty, zbiorniki, silosy lub wiatraki.

Do prac na wysokości najczęściej wykorzystuje się:

 • wszelkie typy drabin,
 • podnośniki koszowe i zwyżki,
 • liny i umiejętności alpinistyczne wykwalifikowanych pracowników.

Teraz, kiedy wiadomo czym są prace wysokościowe, przyjrzyjmy się usługom, jakie oferuje nasza firma białostockim klientom.

Prace na wysokościach – bogata oferta

Prace wysokościowe - oferują dobre warunki w MIKI Podnośniki

Nasza oferta obejmuje między innymi prace montażowe konstrukcji stalowych i systemów nośnych. Są one wykonywane dokładnie i zgodnie z zasadami sztuki inżynierskiej. Do dyspozycji naszych klientów są profesjonalne podnośniki oraz fachowcy z takich branż jak:

 • elektryka – np. przy montażu oświetlenia na skrzyżowaniach,
 • usługi szklarskie,
 • obróbka stali – pomocna podczas montażu i wyklejania rozmaitych powierzchni reklamowych.

Dzięki temu nasze prace na wysokich szczeblach przebiegają sprawnie. Dodatkowo, wpływa to na jakość wykonanego zadania i efekt końcowy.

Kolejnym obszarem, gdzie stosowane są prace wysokościowe, jest zabezpieczanie budynków przeciw ptakom. Potrafią one zajść za skórę niejednemu właścicielowi nieruchomości. Powodują zanieczyszczenia, hałas oraz inne problemy dla mieszkańców budynku. Obowiązek uporania się z tym problemem ciąży na zarządcy obiektu.
Z myślą o takich sytuacjach, nasza firma wprowadziła do swojej oferty usługę montażu zabezpieczeń, uniemożliwiających ptakom przebywanie na parapetach i gzymsach. Zazwyczaj prace wysokościowe polegają wtedy na zainstalowaniu na powierzchniach, gdzie gromadzą się ptaki, specjalnych kolców. Taka instalacja jest certyfikowana i całkowicie niegroźna dla zwierząt. W przypadku, gdy z jakichś względów nie jest możliwe zamontowanie kolców, zalecamy zakładanie siatek przeciw ptakom. Jest to także bezpieczna dla ptaków metoda, dodatkowo chroni ona zwierzęta domowe przed wypadnięciem, np. z balkonu lub okna.

Kolejnym ważnym obowiązkiem zarządcy budynku jest usuwanie śniegu i sopli powstających podczas zimy. Nasza firma ma duże doświadczenie w tego typu pracach. Odśnieżanie dachów także jest uznawane za prace wysokościowe. Nasi pracownicy nie tylko odśnieżają dach i usuwają sople. Po zakończonej pracy porządkują teren wokół budynku i zajmują się wywozem śniegu.

Warto wspomnieć również o montażu bilbordów reklamowych. Poradzimy sobie także z takim zadaniem. Stale współpracujemy z agencjami reklamowymi oraz centrami handlowymi, gdzie najczęściej montowane są reklamy wielkoformatowe. Działamy kompleksowo:

 • montujemy konstrukcję stalową oraz materiał reklamowy,
 • serwisujemy bilbord lub baner podczas trwania kampanii,
 • po jej zakończeniu – demontujemy reklamy.

Profesjonalizm i jakość

Od wielu lat bardzo dokładnie przyglądamy się nowym trendom i technikom, jakie pojawiają się w naszej branży. Szkolimy swoich pracowników, by jak najlepiej wykonywali prace na wysokościach. Inwestujemy też w dobry sprzęt i narzędzia, dzięki czemu jesteśmy solidnym partnerem dla wielu firm i instytucji.

Prace wysokościowe to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Należy korzystać z usług pewnych podmiotów, by zapewnić sobie odpowiedni poziom wykonania usługi i bezpieczeństwo osób ją wykonujących.