Zakładanie kolców przeciw ptakom Białystok

Miki Podnośniki > Prace budowlane Białystok > Zakładanie kolców przeciw ptakom Białystok

Ptaki, które przesiadają na terenie miejskich posesji potrafią uprzykrzyć życie osobom w nich mieszkającym lub  pracującym. Ponadto niszczą i zabrudzają elewacje i dekoracyjne elementy architektoniczne. Nie jesteśmy jednak wobec nich bezsilni. Z pomocą przychodzą specjaliści z firmy MIKI, którzy wielu mieszkańcom Białegostoku pomogli już poradzić sobie z niepożądaną obecnością miejskiego ptactwa.

W jakich miejscach zakładamy kolce przeciw ptakom?

Jako odstraszacie partactwa stosuje się siatki, urządzenia dźwiękowe oraz kolce. Efekt ich zamontowania jest podobny – powodują, że skrzydlaci intruzi zmieniają miejsce bytowania. Jednak każde z tych rozwiązań najskuteczniej działa w odpowiednich lokalizacjach. I tak kolce odstraszające ptaki sprawdzają się:

  • na gzymsach,
  • parapetach,
  • klimatyzatorach,
  • oraz innych wystających elementach.

W zależności do skali zjawiska montujemy kolce, które w różnym zakresie kryją powierzchnię w obrębie której są montowane.

Można je także zakładać na obiektach pełniących różne funkcje:

  • domach,
  • sklepach,
  • zakładach przemysłowych,
  • kominach,
  • kościołach.

Montaż kolców przeciw ptakom to zadanie dla białostockich profesjonalistów

Kolce po zamontowaniu są mało widoczne, wtapiają się w otoczenie, więc nie wpływają na całościowy wygląd obiektu. Montujemy je, wykorzystując techniki alpinistyczne – to pozwala nam na zachowanie swobody ruchów, która przekłada się na precyzję montażu. Kolce należy zakładać dokładnie i odpowiedzialnie, by pod wpływem czynników atmosferycznych nie uległy obluzowaniu i nie spadły, wyrządzając szkodę przypadkowym przechodniom. To jeden z istotniejszych powodów, by takie zadanie zlecić specjalistom, którzy mają do dyspozycji dobry sprzęt do pracy na wysokościach z wykorzystaniem technik linowych i właściwe narzędzia – tylko to zapewnia trwałość rozwiązania odstraszającego ptaki, jakim są kolce. Więcej kwestii z tym związanych przywołujemy i omawiamy w artykule na naszym blogu: 8 powodów, by zakładać siatki lub kolce przeciw ptakom.

gołębie na balkonie

Bezpieczne kolce przeciw ptakom

Niezależnie od tego, na jakim obiekcie pracujemy, zakładamy wyłącznie takie kolce, które spełniają stosowne normy. Dbamy o komfort ludzi, ale nie krzywdzimy miejskiego ptactwa. Kolce są bezpieczne, nie ranią, powodują jedynie, że ptaki szukają wygodniejszego miejsca do przesiadywania i gniazdowania.

Pozbędziemy się ptactwa z Twojej posesji

Każdy właściciel czy administrator budynku chce, by wyglądał on schludnie oraz by przebywanie w jego pobliżu nie wiązało się z przykrymi niespodziankami, które potrafią spłatać żyjące w pobliżu ptaki. Jeśli skrzydlaci intruzi zakłócają spokój na Twoim terenie, skontaktuj się z nami – wspólnie dobierzemy rozwiązanie, które pozwoli Ci pozbyć się ich na dobre.