Usuwanie graffiti Białystok

Miki Podnośniki > Prace budowlane Białystok > Usuwanie graffiti Białystok

Graffiti jest najczęściej niechcianym „dodatkiem” do elewacji budynków, będących własnością prywatną bądź użytkową. Najczęściej też ma rozmiary na tyle pokaźne, że trudne, a niekiedy niemożliwe, jest jego samodzielne usunięcie. Jako specjaliści oferujemy odpowiednie usługi pomocne w uporaniu się z tym nieestetycznym problemem, często aktu wandalizmu.

Zmywanie graffiti Białystok

Rysunki i napisy na fasadach budynków czy murach mogą przybierać formę nieszkodliwych, choć niepożądanych, dzieł, ale mogą też być rażąco wulgarne. Tymi ostatnimi trzeba zająć się bezzwłocznie:

  • szybko,
  • skutecznie,
  • a jednocześnie w taki sposób, by nie zniszczyć znajdującej się pod nimi elewacji.

Tak właśnie działają nasi specjaliści, którzy dysponują doświadczeniem i sprzętem, za sprawą którego cały proces czyszczenia przebiega wyjątkowo sprawnie.

Metody usuwania graffiti dostosowujemy do powierzchni

Technikę usuwania tego typu napisów i obrazów dobieramy indywidualnie przy każdym zleceniu. Na miejscu oceniamy:

  • stan powierzchni, z którą będziemy pracować,
  • rozległość prac, które trzeba będzie wykonać,
  • możliwość zastosowania technik dostępu linowego lub podnośnikowego.

Dopiero wtedy decydujemy, która ze stosowanych przez nas metod usuwania sztuki ulicznej będzie w danym przypadku najefektywniejsza. Nasze doświadczenie w branży pokazuje, że wiele czynników ma wpływ na to, by cały proces przebiegł bezproblemowo. Dlatego precyzyjnie planujemy i rzetelnie przeprowadzamy – tak, by efekt był maksymalnie wizualnie satysfakcjonujący.

WAŻENE! Nie należy zwlekać z usunięciem graffiti – wykorzystane do jego stworzenia środki mogą mieć niszczący wpływ na strukturę elewacji. Dotyczy to szczególnie fasad wykonanych z materiałów delikatnych czy zabytkowych.
budynek w graffiti

Efekty mycia i czyszczenia, które rzucają się w oczy

Biorąc pod uwagę materiał, z którego wykonano elewację wymagającą naszej interwencji raz jej wiek, dobieramy odpowiednią technikę czyszczenia, która usunie farbę, nie uszkadzając powierzchni pod nią:

  • mycie elewacji: wysokociśnieniowe z bezpiecznym dla fasady i jej otoczenia chemicznym detergentem,
  • czyszczenie ścierno-myjące: piaskowanie lub sodowanie, polegające na wyrzucie czyściwa (odpowiednio piasku lub sody) pod ciśnieniem.

Mamy merytoryczną wiedzę, dzięki której rozmaite graffiti – nawet te znajdujące się w trudno dostępnych miejscach, wykonane trwałymi, ciemnymi farbami – nie sprawiają nam kłopotów.

Skutecznie usuwamy graffiti w Białymstoku

Elewacje powinny wyglądać schludnie i zgodnie z gustem właścicieli budynków. Tym z nich, którym nie odpowiadają rysunki i napisy na elewacjach proponujemy usługę  profesjonalnego usuwania graffiti na terenie Białegostoku i Podlasia.

Zadzwoń