Malowanie dachów Białystok

Miki Podnośniki > Prace budowlane Białystok > Malowanie dachów Białystok

Dachy są miejscami na tyle trudno dostępnymi (usytuowane są wysoko, mają też rozmaite, czasem spadziste formy), że ich malowanie efektywnie przeprowadzają tylko specjaliści dysponujący odpowiednią wiedzą i sprzętem. Zaliczyć do nich można fachowców z firmy MIKI, którzy malowaniem dachów (na domach prywatnych, w budownictwie wielorodzinnym, w firmach oraz instytucjach, halach, magazynach) zajmują się na co dzień.

Dobry dach: funkcjonalność i estetyka

Z upływem czasu pokrycia dachowe ulegają naturalnemu zużyciu, które wpływa na obniżenie ich walorów wizualnych (łuszcząca się, wyblakła farba, mchy czy porosty). By przywrócić im reprezentatywny wygląd, konieczne jest podjęcie zorganizowanych działań, obejmujących mycie, naprawę i malowanie. Tak przeprowadzona kompletna renowacja podnosi prestiż całego budynku. Tylko profesjonalnie przygotowana ekipa jest w stanie przeprowadzić tego typu prace szybko, sprawnie i ekonomicznie i – co ważne – bez uciążliwego ingerowania w codzienne funkcjonowanie osób mieszkających bądź pracujących w budynku.

Wydajne malowanie dachów – tylko metodą natryskową

Zadanie pomalowania dachu jest wymagające odpowiedniego podejścia oraz wiedzy dotyczącej tego, jakiego sprzętu i jakich preparatów można użyć, a jakich należy bezwzględnie unikać.

W branży panuje przekonanie, że malowanie dachów metodą natryskową jest obecnie optymalną formą malowania, zapewniającą dokładne pokrycie i oszczędność farby. Wybierając farby, zwracamy uwagę na wymagania powierzchni, która wymaga pokrycia (rodzaj materiału, z którego jest wykonana, jej fakturę, wiek, metraż). Oznacza to, że cały proces przy każdym zleceniu planujemy indywidualnie, zapewniając tym samym optymalną trwałość i odporność na czynniki – na przykład atmosferyczne –  które nieustannie oddziałują na dachy.  Niekwestionowaną zaletą tego typu malowania jest szybkość wykonania zlecenia, które nie umniejsza jego staranności.

malowanie dachu

Malowanie dachów w praktyce

Przystępując do malowania dachu, sięgamy po agregat hydrodynamiczny, za pomocą którego rozpylamy farbę na malowanej powierzchni. Ponieważ wyrzucana pod ciśnieniem farba ma postać aerozolu, dociera ona do załamań, zakrzywień czy zagięć, dokładnie wypełnia szczeliny. Dach pokrywany jest optymalną, równomiernie rozprowadzaną warstwą preparatu, więc nie ma mowy o powstaniu zacieków czy grudek. Więcej o tym, jak nasi fachowcy malują dachy przeczytać można w artykule: Profesjonalne malowanie dachów w 12 krokach.

Nie tylko malowanie dachów

Przy okazji malowania natryskowego, warto też pomyśleć o innych elementach budynku, które wymagają odświeżenia. Z powodzeniem tę usługę możemy uzupełnić o pomalowanie:

  • elewacji,
  • balustrad,
  • ogrodzeń.

W Białymstoku alpiniści malują dachy

Przy malowaniu dachów tradycyjne metody dostępu podnośnikowego mogą okazać się niewystarczające. Wtedy wybieramy techniki dostępu linowego. Wykorzystanie lin umożliwia nam swobodne i bezpieczne poruszanie się po powierzchni dachowej o różnym, nawet dużym, nachyleniu oraz docieranie do najdalszych jej krańców. Nasi pracownicy są wszechstronnie przygotowani do tego, by wykonywać prace na wysokości. Ten temat rozwinęliśmy na naszym blogu we wpisie Jak się szkolimy, by profesjonalnie wykonywać prace alpinistyczne.

Pomalujemy Twój dach

Jesteśmy specjalistami od dachówzajmujemy się nimi kompleksowo, wykonując szereg usług dekarskich. Jedną z nich jest malowanie, do którego wykorzystujemy wysokiej klasy sprzęt, doskonałe farby i specjalistyczne techniki dostępu. W malowaniu dachów jesteśmy bezkonkurencyjni, zlecenia wyceniamy i omawiamy indywidualnie – zapraszamy do kontaktu.