Podnośniki koszowe jako ułatwienie w pracach na dachu

Miki Podnośniki > Blog  > Artykuły o pracach wysokościowych  > Podnośniki koszowe jako ułatwienie w pracach na dachu
Podnośniki koszowe ułatwiają robotę na wysokościach
Podnośniki koszowe jako ułatwienie w pracach na dachu

Rozwój nowych technik skutkuje powstawaniem wygodnych rozwiązań, pozwalających szybko i skutecznie realizować zadania, które jeszcze kilka lat temu były skomplikowane i pracochłonne. W dziedzinie robót wysokościowych ostatnio bardzo popularne są podnośniki koszowe. Wiele firm na rynku, jak i osoby indywidualne, wykorzystują te praktyczne maszyny do prac:

  • montażowych – zakładanie siatek lub kolców przeciw ptakom;
  • budowlanych – instalacja rynien, naprawa dachów;
  • porządkowych – mycie elewacji, okien, czyszczenie rynien;
  • interwencyjnych – wycinka drzew, odśnieżanie dachów.

Dzieje się tak, ponieważ strome dachy często uniemożliwiają przeprowadzenie wyżej wspomnianych prac w sposób tradycyjny.

Podnośniki koszowe – główne zalety

Główną zaletą tych urządzeń jest ich ogromna wszechstronność. Nadają się do pracy na wielu polach i w wielu branżach. Mają także bardzo kompaktowe rozmiary, podobnie jak na maszyny budowlane. Często mieszczą się na przyczepce samochodowej i mogą być holowane przez zwykły samochód osobowy. Po dostarczeniu we wskazane miejsce rozkłada się je i przystępuje do pracy. Podnośniki koszowe są bardzo proste w obsłudze, a większość modeli można kontrolować zarówno z kosza, jak i z ziemi.
Korzystanie z tych urządzeń eliminuje konieczność stawiania kłopotliwych i niebezpiecznych rusztowań. Jest to znacząca oszczędność czasu dla ekipy remontowej lub budowlanej. Dlatego wiele firm decyduje się na tego typu rozwiązanie.
Nie trzeba od razu dokonywać zakupu takiego podnośnika, istnieje bowiem możliwość wypożyczenia.

Niebezpieczna praca na podnośnikach koszowych

Wynajem, czyli rozwiązanie dla samodzielnych

Niektórzy nasi klienci zainteresowani są własnoręcznym wykonaniem naprawy dachu lub instalacji rynien na swojej posesji, nie posiadają jednak odpowiedniego sprzętu. Mamy więc przygotowaną ofertę wynajmu podnośników koszowych. Do dyspozycji oddajemy:

  • podnośnik koszowy wolnobieżny,
  • podnośnik koszowy samojezdny,
  • podnośnik koszowy wraz z wykwalifikowanym operatorem.

Nasi pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności pozwalające im w sposób profesjonalny kontrolować lewarki koszowe. Elastyczna i inteligentna konstrukcja umożliwia pracę na wielu płaszczyznach, warunkach atmosferycznych i dotarcie do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Wszystko to w atrakcyjnej cenie i z obsługą na wysokim poziomie. Podnośniki koszowe, którymi dysponujemy, są wydajne, kompaktowe i łatwe w obsłudze po krótkim przeszkoleniu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dużą wagę przywiązujemy do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy klientom, decydującym się na wynajem naszych maszyn. Wszystkie podnośniki koszowe są regularnie poddawane przeglądom i serwisom, a także posiadają niezbędne certyfikaty.

By praca przebiegła zgodnie z zasadami BHP – podnośnik musi być używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Podczas pracy tej maszyny należy zachować środki ostrożności i stosować się do instrukcji operatora. Osoby przebywające w koszu dźwigu powinny być zaopatrzone w odzież ochronną. Podczas wchodzenia i wychodzenia z kosza, również należy zachować ostrożność. Wszystkie czynności wykonywane podczas prac na wysokościach powinny być przemyślane i wykonywane z wykorzystaniem sprzętu asekuracyjnego.

Podnośniki koszowe to bardzo wszechstronne i przydatne urządzenia. By w pełni wykorzystać ich potencjał, potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Nasza firma chętnie dzieli się wiedzą i wspomaga swoich klientów w rozmaitych przedsięwzięciach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń