Mycie okien – metoda alpinistyczna

Miki Podnośniki > Blog  > Mycie okien – metoda alpinistyczna
Mycie okien - usługa sprzątająca
Mycie okien – metoda alpinistyczna

Nowoczesne budynki posiadają duże szklane powierzchnie, często całe ich elewacje składają się z setek szklanych tafli. By zachowały one czystość i zwracały uwagę – muszą być systematycznie poddawane czyszczeniu. Jednak mycie okien na wysokościach nie jest zadaniem prostym. Nasza firma już od wielu lat zajmuje się tym trudnym i wymagającym zleceniami. Stosujemy tak zwaną metodę alpinistyczną. Nasi pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, o których można przeczytać na naszym firmowym blogu w artykule: Jak się szkolimy, by profesjonalnie wykonywać prace alpinistyczne. Gdy wykonują prace na wysokościach, wspomagają się wiedzą zdobytą na kursach i szkoleniach. Dzięki temu możemy dostarczyć naszym klientom usługi na wysokim poziomie.

Metoda alpinistyczna – co to takiego

Najprościej rzecz ujmując, mycie okien metodą alpinistyczną to praca na wysokościach z wykorzystaniem technik i wyposażenia wspinaczkowego, które jest dostosowane do wymogów i wykonywanych zadań. Pierwszym etapem jest dokładne zaplanowanie harmonogramu prac, tak by nie wpływać na codzienne funkcjonowanie pracowników lub mieszkańców danego budynku. Same prace alpinistyczne nasi pracownicy rozpoczynają na dachu. Przygotowują tam odpowiedni sprzęt, środki czyszczące oraz liny i środki bezpieczeństwa.

Mycie okien - metodą alpinistyczną na wysokościach

Następnie pracownicy powoli przemieszczając się na linach w dół budynku, wykonują usługę mycia okien. Robią to dokładnie i z użyciem odpowiednich środków czyszczących, które nie pozostawiają smug i innych śladów. Po zakończonym zadaniu szyby są znowu czyste i stanowią doskonałą wizytówkę budynku.

Mycie okien metodą wspinaczkową – zalety

Lista korzyści płynących z zastosowania metody alpinistycznej jest długa:

  • pozwala ona na swobodne manipulowanie sprzętem myjącym – pracownik zawieszony na linie może korzystać z obu rąk i dokładnie przeprowadzić mycie okien,
  • dzięki tej metodzie środki myjące są dokładnie nanoszone na myte powierzchnie,
  • pracownik może dotrzeć do miejsc inaczej niedostępnych,
  • możliwe jest mycie okien w budynkach, w których z różnych względów okna nie otwierają się, lub takich, których cała elewacja jest skonstruowana ze szklanych tafli.

By efekt był długotrwały

Każdemu właścicielowi nieruchomości zależy na estetycznym wyglądzie budynku. Aby utrzymać czystość i schludny wygląd okien, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze – mycie okien musi odbywać się cyklicznie. Szyby oraz ramy okienne wystawione są nieustannie na działanie czynników atmosferycznych, smogu i kontakt z owadami, przez co bardzo szybko powstaje warstwa zabrudzenia niwecząca nawet najdokładniejsze mycie. Dlatego bardzo ważna jest systematyczność, okna powinny być myte przynajmniej kilka razy w roku. Uwarunkowane jest to oczywiście położeniem budynku i stopniem wystawienia okien na działanie czynników zewnętrznych.

Po drugie, mycie okien powinno przebiegać w sposób zorganizowany. Należy zwrócić uwagę na to, by stosowane były odpowiednie środki czyszczące oraz narzędzia, które nie będą powodować uszkodzeń. Po trzecie – stanowczo doradzamy korzystanie z usług profesjonalnych firm posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac na wysokich stopniach.

Nasi pracownicy to profesjonaliści, którzy sprostają wymagającym zadaniom i wykonają je zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dysponują wieloletnim doświadczeniem oraz potrzebnymi umiejętnościami do przeprowadzenia rzetelnej usługi mycia okien.

W kolejnym wpisie na blogu zajmiemy się tematem szeroko rozumianych prac wysokościowych.