Mycie ogrodzeń Białystok

Miki Podnośniki > Czyszczenie i mycie Białystok > Mycie ogrodzeń Białystok

Ogrodzenia różnego typu są najbardziej zewnętrznym elementem posesji, często pierwszym, z którym mają do czynienia osoby odwiedzające domy jednorodzinne, siedziby firm, instytucji, parków czy palców zabaw. Jednak z upływem lat w naturalny sposób obniża się ich wartość wizualna. Warto wtedy skorzystać z naszej oferty mycia ogrodzeń. Ekipa naszych fachowców osiąga rewelacyjne efekty w przywracaniu bramom i płotom doskonałej prezencji, będącej wizytówką właściciela.

Czyszczenie ogrodzeń – jedna usługa, wiele możliwości

Efektywne umycie ogrodzenia powoduje usunięcie z niego:

  • nieczystości pochodzenia komunikacyjnego,
  • zanieczyszczeń atmosferycznych,
  • zabrudzeń biologicznych.

Ponieważ ogrodzenia wykonane są z różnych materiałów, przy każdym zleceniu najpierw określamy ich jakość, stopień zabrudzenia, jego pochodzenie. Później dobieramy odpowiednią metodę i specjalistyczne środki myjące.

W zależności od umiejscowienia, ogrodzenia narażone są na inne czynniki brudzące, toteż inaczej należy z nimi postępować:

  • ogrodzenia przydrożne – mają nieustanny kontakt z zanieczyszczeniami ulicznymi, kurzem i pyłem, które szczególnie negatywny wpływ wywierają na ogrodzenia wykonane z: piaskowca, kamienia, klinkieru;
  • ogrodzenia ogrodowe – styczność z drzewami powoduje najczęściej osadzanie się na elementach płotów i bram żywic i soków, na których kumuluje się kurz, przez który wyglądają na zapuszczone.

Profesjonalne mycie ogrodzeń planujemy indywidualnie

Materiały, z których powstało ogrodzenie, wykazują określone predyspozycje związane z powstawaniem na nich zanieczyszczeń:

  • klinkier (cegły i okładziny) – najczęściej – w efekcie nieprawidłowego przygotowania zaprawy murarskiej lub fugi – pojawiają się na nim solne i wapienne wykwity przybierające postać białych zacieków lub nalotu. Aby je usunąć, należy posłużyć się:
    • środkami chemicznymi,
    • technikami wysokociśnieniowego mycia,
    • piaskowaniem niskociśnieniowym;
  • cegła (szczególnie zabytkowa) – w tym przypadku stosuje się piaskowanie
  • piaskowiec – narażony jest na rozwój grzybów; obecnie najpowszechniej stosuje się tu czyszczenie strumieniowo-ścierne dobrane indywidualnie do twardości i gęstości piaskowca (które w przypadku różnych kamieni mają inne wartości);
  • kamień naturalny – jak granit, wapienie czy inne kamienie występujące jako materiał na podmurówki i ogrodzenia typu pełnego w zależności od jego pochodzenia i budowy oraz umiejscowienia w ogrodzeniu (co ma wpływ na rodzaj zabrudzeń z jakimi na kontakt) czyszczony jest:
    • chemicznie,
    • ciśnieniowo,
    • piaskowaniem.
  • beton – świetne efekty w przypadku płyt i słupków betonowych daje czyszczenie ciśnieniowe. Ale już w przypadku betonu łupanego oraz architektonicznego korzystne jest zastosowanie delikatniejszych metod.
mycie metalowych ogrodzeń

Po myciu konieczna jest impregnacja ogrodzenia

Bez względu na to, z czego zostało wykonane czyszczone przez nas ogrodzenie, zalecamy nanoszenie środków impregnujących. Brak tego typu zabezpieczenia powoduje, że po kilku latach ogrodzenia trudniej doczyścić, czasem nawet nie jest to możliwe, ponieważ zabrudzenia wniknęły w strukturę budulca –kamienia, piaskowca czy betonu. Nasze doświadczenie pokazuje, że zaimpregnowane ogrodzenia są trwalsze, wolniej przebiega w ich przypadku proces naturalnej destrukcji.

Profesjonalne czyszczenie ogrodzeń w Białymstoku

W naszej codziennej pracy posługujemy się atestowanymi preparatami, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Sięgamy po wysokiej jakości sprzęt, który optymalizuje efekty naszych działań, przedłużając ich trwałość. Przekazujemy także konkretne instrukcje, jak odświeżać i przedłużać żywotność ogrodzeń.

Zakres świadczonych przez nas usług dotyczących utrzymania ogrodzeń w dobrym stanie jest pełny i różnorodny – chętnie przedstawimy go po skontaktowaniu się z nami: 609 462 524 ➡📞

Zadzwoń