Czyszczenie ciągów produkcyjnych zleć profesjonalistom

Miki Podnośniki > Blog  > Czyszczenie ciągów produkcyjnych zleć profesjonalistom
czyszczenie ciągów produkcyjnych
Czyszczenie ciągów produkcyjnych zleć profesjonalistom

Zadbanie o czystość w dużym zakładzie pracy posiadającym magazyny czy też hale produkcyjne jest sporym wyzwaniem. Nie wystarczy zaprosić do współpracy standardową firmę sprzątającą, potrzeba znacznie szerszych działań z zastosowaniem zaawansowanych metod i środków. Problem stanowić może chociażby sam rozmiar hal i budynków. Ich znaczna wysokość czy powierzchnia mogą powodować osiadanie zabrudzeń w miejscach trudno dostępnych. A wiedzieć należy, że czyszczenie miejsc pracy (niezależnie od rozmiaru takiej hali) zawsze leży po stronie właściciela budynku.

Dlaczego trzeba czyścić ciągi produkcyjne?

Ciąg produkcyjny musi być stale utrzymywany w czystości, zgodnie z przepisami BHP. Wszystko to w celu zapewnienia zarówno komfortowej i bezpiecznej pracy osobom zatrudnionym, jak też zagwarantowania niezbędnego poziomu czystości procesu produkcji. Szczególnie w przypadku miejsc, gdzie produkuje się żywność, te wymagania są wysokie i nie można pozwolić, by hale produkcyjne były w złym stanie sanitarnym.

Jak to się odbywa?

Metoda czyszczenia ciągów produkcyjnych jest zależna od konkretnego zakładu przemysłowego lub produkcyjnego. Z uwzględnieniem kubatury hali i sposobu jej wykonania, dobrać trzeba określone metody sprzątania. Nie bez znaczenia oczywiście pozostaje przeznaczenie takiej hali produkcyjnej, bowiem inaczej należy sprzątać miejsca, w których produkuje się żywność, a inaczej te, w których na co dzień odbywają się prace spoza branży spożywczej.

Czynnikiem, który rzutuje na trudność, jest często fakt, że niektóre duże zakłady produkcyjne pracują nieprzerwanie przez całą dobę. Oznacza to prace porządkowe w często niebezpiecznych i trudnych warunkach, nieraz przy włączonych maszynach, okablowaniu, w szybach i tunelach, a także w towarzystwie wielu pracowników firmy. To zatem duże wyzwanie również z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Właśnie dlatego do czyszczenia ciągów produkcyjnych zatrudnia się wykwalifikowane ekipy sprzątające, składające się między innymi z alpinistów przemysłowych z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi oraz doświadczeniem.

czyszczenie i mycie linii produkcyjnych

Zleć wykonanie usługi specjalistom

Jak widać, poziom skomplikowania czyszczenia ciągów produkcyjnych jest duży i zależny od wielu czynników. Firmy oferujące czyszczenie i sprzątanie zakładów produkcyjnych, hal magazynowych oraz innych dużych przestrzeni z elementami, do których utrudniony jest dostęp, a także w warunkach niebezpiecznych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Podchodzą one indywidualnie do każdej współpracy, oceniając najpierw możliwości dostania się do konkretnych miejsc w zakładzie, a także ustalając rodzaj zabrudzeń do usunięcia. Regularne przeprowadzanie prac porządkowych warto zlecić w ramach stałej usługi. To gwarancja terminowości oraz możliwość skorzystania z atrakcyjniejszych cen.