Blog

Konserwacja i czyszczenie kostki brukowej

Wiosna – idealna pora na mycie kostki brukowej, czyli porządki czas zacząć!

Po opadach śniegu, mrozach, przymrozkach oraz odwilżach przychodzi pora, aby obiektywnie spojrzeć na wszystkie chodniki i alejki w najbliższym otoczeniu. Zazwyczaj potrzebne okazuje się skorzystanie z usługi mycia kostki brukowej, ponieważ szkodliwe czynniki atmosferyczne zostawiają trwałe zanieczyszczenia w różnej formie, a samodzielne porządkowanie okazuje się zbyt czasochłonne lub wręcz niemożliwe przy użyciu ogólnodostępnych środków. Szlaki wyłożone kostką brukową powinny być zadbane, aby dłużej cieszyć wyglądem i zachować swoją funkcjonalność.

Obiekty do czyszczenia elewacji

Mycie elewacji odmieni każdą fasadę – 5 ważnych pytań o piaskowanie i sodowanie dla perfekcyjnej czystości

Dbanie o wygląd fasady własnego domu lub innych budynków wiąże się z potrzebą regularnego czyszczenia elewacji, prowadzenia niezbędnych napraw oraz zabezpieczania przed powstawaniem uszkodzeń. W myciu elewacji warto postawić na dwie spośród licznych dostępnych metod: piaskowanie oraz sodowanie. Ich skuteczny sposób działania, stanowi odpowiedni oręż, aby odzyskać urok budynku od zewnątrz.

Mycie i konserwacje dachów

Dachowe ABC czyli mycie dachów, zabezpieczanie i impregnacja

Mycie dachów niezbyt często należy do regularnych prac na posesji, znacznie częściej czyszczona jest na przykład kostka brukowa albo elewacja. Na dachu gromadzą się jednak różnego rodzaju osady i zanieczyszczenia, które również trzeba usuwać regularnie, aby pokrycie dachowe zachowało swój dobry wygląd i stanowiło integralną, trwałą część połaci. Woda deszczowa nie zmyje wszystkiego, często potrzebne są konkretne działania oraz odpowiedni sprzęt.

Praktyczny wynajem podnośników

5 x wynajem podnośników koszowych – kiedy warto skorzystać z tej usługi dla firm i osób prywatnych?

Wykonując prace na wysokościach we własnym zakresie można posiłkować się różnymi rozwiązaniami doraźnymi, natomiast gdy prace te są długotrwałe lub wymagają ciągłej mobilności, warto postawić na wynajem podnośników koszowych. Ich funkcjonalność sprawia, że z pozoru skomplikowane działania okażą się znacznie prostsze w realizacji, a prawidłowe użytkowanie sprzyja zachowaniu norm bezpieczeństwa. W MIKI do wyboru są podnośniki wolnobieżne oraz samojezdne, co jeszcze zwiększa obszar możliwości zastosowania tych urządzeń.

Praktyczna wiedza o wycince

Co należy wiedzieć o wycince drzew, aby nie naruszyć prawa ani zasad bezpieczeństwa?

Wycinka drzew może być dopełnieniem określonej koncepcji zagospodarowania terenu lub koniecznością, z którą należy się zmierzyć. Niezależnie od okoliczności, wycinka powinna odbyć się zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi oraz po dokładnym sprawdzeniu, czy w danej strefie nie znajdują się obiekty, które mogłyby zostać uszkodzone. Prace można przeprowadzić samodzielnie, można również skorzystać z pomocy profesjonalistów MIKI, zwłaszcza, gdy wycinka dotyczy nietypowego terenu lub niecodziennych okoliczności.

Fachowy montaż reklamy

Montaż reklam i banerów – jedna z ważnych usług wśród prac wysokościowych

Współczesna przestrzeń miejska jest często tak bardzo zagospodarowana reklamami, że aby się na jej tle wyróżniać, trzeba skorzystać z najbardziej widocznych nośników. Należą do nich między innymi wielkoformatowe banery, których umiejscowienie przekłada się na lepszy odbiór oraz skuteczny przekaz treści. Decydując się na usługę montażu reklam i banerów możesz mieć pewność, że wzrośnie Twoja widoczność, a przez to również skuteczne budowanie wizerunku marki w oczach potencjalnych klientów.

Usuwanie graffiti – nie takie straszne, jak je malują

Zdarza się, że napisy lub obrazy zamieszczone na ścianach i murach trwają tam latami. Ma to miejsce zazwyczaj na terenach niezamieszkanych lub rzadko uczęszczanych. Jeżeli natomiast graffiti pojawiło się na...

10 praktycznych zastosowań podnośników

W codziennej pracy często używamy podnośników oraz zwyżek, aby usprawnić standardowe działania. Pozwala nam to bez drabin i rusztowań dostać się bezpiecznie na wyższe kondygnacje budynków naszych Klientów, aby przeprowadzać...

Najpopularniejsze metody osuszania budynków

Zawilgocone ściany wewnątrz budynku, a także mokre elewacje i fundamenty na zewnątrz to okoliczności, w których usługa osuszania budynków pozwoli uniknąć konsekwencji poważniejszych niż nadmiar wilgoci oraz zapobiegnie poważnym uszkodzeniom...