8 powodów, by zakładać siatki lub kolce przeciw ptakom

Miki Podnośniki > Blog  > Prace wysokościowe  > 8 powodów, by zakładać siatki lub kolce przeciw ptakom
8 powodów, by zakładać siatki lub kolce przeciw ptakom

Mieszkańcy miast wiedzą, jak uciążliwa może być obecność gołębi, wron, wróbli czy gawronów w najbliższym sąsiedztwie. Ptaki miejskie to osobniki hałaśliwe i niezbyt czyste – zabrudzą elewacje, balkony, chodniki, parki. Nawet miłośnicy ornitologii woleliby je oglądać z daleka niż mieć do czynienia z ich codzienną aktywnością przy wejściach do domów, firm, centrów handlowych. W sukurs przychodzą im firmy – takie jak MIKI – realizujące usługi montażu siatek przeciw ptakom.

Antyproblemowe siatki na ptaki

Rozwiązaniem wielu problemów z żyjącymi w miastach ptakami są nowoczesne siatki nazywane niekiedy „antyptak”. Coraz częściej zlecenie ich zamontowania składają nie tylko właściciele prywatnych posesji i mieszkań w blokach, ale też administratorzy obiektów użyteczności publicznej, którym zależy na komforcie użytkowania przestrzeni wokół. Pod tym względem znaczenie mają dwie kwestie.

  1. Uniwersalność rozwiązania – siatki przeciw ptakom montowane są tak, by nie wpływały negatywnie na funkcjonalność miejsc, w których są zamieszczane. Dysponujemy obecnie nowoczesnymi metodami montowania (podnośniki koszowe, dostęp linowy), dzięki czemu nie ma ograniczeń dotyczących przestrzeni, w której siatki mogą pełnić swoje funkcje. Ważne jest także to, że można je zamieszczać na obiektach różnego typu (domy, bloki, budynki użyteczności publicznej, fabryki, hale, dworce, kościoły, dziedzińce, wiadukty). Dostępne są w stonowanej kolorystyce, dzięki czemu wtapiają się w otoczenie, nie odbierając mu walorów wizualnych.
  1. Skuteczność – siatki nie są jedynym sposobem radzenia sobie z niechcianą obecnością ptactwa. Można je łączyć z innymi rozwiązaniami, jak odstraszacze dźwiękowe czy kolce (te sprawdzają się w takich lokalizacjach, w których siatki byłby zbyt widoczne: gzymsy czy parapety, chociaż samodzielnie świetnie spełniają swoje funkcje). Ich skuteczność w porównaniu z domowymi metodami (wszyscy pamiętamy aluminiowe folie odstraszające jaskółki) jest niepodważalna.

Domowe zacisze a problem ptaków – wsparciem siatka

Domowa przestrzeń kojarzona jest w oazą spokoju, miejscem odpoczynku, ale też miejscem, w którym codzienne spędzamy czas, więc chcemy, by było schludne, zadbane i w pełni odpowiadające naszym potrzebom. Najczęściej wyobrażenia takie nie obejmują wizji ptaków skrzeczących nam nad głowami czy za szybami naszych okien. By swoje wyobrażenia urzeczywistnić, wystarczy coś tak – wydawałoby się – banalnego jak siatka. Co dzięki niej zyskujemy?

  1. Czysty balkon – tę dodatkową przestrzeń doceniamy szczególnie w cieplejszych miesiącach. Na balkonach wypijamy popołudniową kawę, opalamy się, czytamy lub suszymy pranie. Niestety ze słońca w tych miejscach korzystać lubią też ptaki. Ich obecność jest niehigieniczna, o czym nie powinniśmy zapominać szczególnie wtedy, kiedy mamy dzieci.
  1. Funkcjonalne parapety – na parapetach w domach i mieszkaniach możemy hodować kwiaty sezonowe, które uatrakcyjnią nam miejskie widoki. To propozycja dobra dla oka i ducha. Możemy też pozwolić na to, by przesiadywały na nich ptaki. Jednak większość z nas niekoniecznie ma ornitologiczne zainteresowania. Tym właśnie osobom spodobają się efekty zamontowania siatek i kolców przeciw ptakom.
  1. Brak przykrego skrzeczenia i jazgotu – większość z nas ceni we własnym otoczeniu spokój i ciszę – tak w domach, jak i w miejscach pracy. Jeśli w pobliżu bytują ptaki o takim luksusie możemy zapomnieć, chyba że zrobimy coś, by nie chciały dłużej przebywać w naszych okolicach – przydadzą się umiejętnie i dyskretnie rozmieszczone siatki przeciw ptakom. Zamontujemy je tak, że nie odczujesz naszej obecności.

Miasto dla ludzi – idea zakładania siatek przeciwko ptakom

W przestrzeni miasta chcemy czuć się swobodnie, pewnie, komfortowo. Taka przestrzeń pozwala wypełniać codzienne obowiązki i odpoczywać po pracy. Warunek jest jeden – trzeba zadbać o to, by jej czystość nie była zakłócana nie tylko przez ludzi, ale też przez skrzydlatych bywalców miast.

  1. Wycieczki bez niespodzianek – lubimy wycieczki, lecz bez przykrych epizodów. Najczęściej jednak bywa tak, że w odwiedzanych miejscach: wokół zabytków i pomników spotkać możemy ptaki różnych gatunków, które mogą zabrudzić nie tylko same eksponaty, ale też… nasze ubrania. Wielu opiekunów tego typu obiektów już zdecydowało się na montaż siatek czy kolców przeciw ptakom. Wierzcie nam – turyści byli zadowoleni!
  1. Komfort podróżowania – wielu z nas podróżuje pociągami i autobusami międzymiastowymi. Na peronach i stacjach postojowych również pojawia się ptactwo. Pewnie w dzieciństwie wszyscy dokarmialiśmy gołębie w takich miejscach, ale dziś – po pierwsze – trudno sobie pozwolić na zabrudzenie garnituru czy butów, a po drugie – czy nie przyjemniej jest spędzać czas w czystym, zadbanym otoczeniu?
  1. Niedzielne widoki – w drodze do kościoła sprawa wygląda podobnie. Gołębie upodobały sobie białostockie świątynie i płatają tam figle odświętnie ubranym wiernym tuż przed wejściem. Mało kogo cieszą takie atrakcje.

W końcu wypada stwierdzić, że w trosce o dobro mieszkańców miasta, na których zlecenie montujemy siatki i kolce przeciw ptakom, nie robimy nic, co mogłoby je skrzywdzić.

  1. Bezpieczne ptaki – proponowane przez nas rozwiązania są ekologiczne – nie wpływają na ekosystem destrukcyjnie, po prostu zmieniają rozmieszczenie ptasich populacji w obrębie miasta. Jest ono w końcu na tyle duże, że znajdzie się miejsce dla wszystkich – z tym że niekoniecznie to samo.

Ptaki dzięki założonym siatkom nie są nam straszne

Zamontowaliśmy już wiele siatek antyptak w najróżniejszych miejscach i lokalizacjach. Pracowaliśmy dokładnie i szybko, a nasze działania przyniosły zamierzony skutek: siatki były trwałe i estetyczne. W przeciwieństwie do ptaków – Klienci byli zadowoleni i mogli się cieszyć przestrzenią bez ingerujących w nią ptasich intruzów. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.