7 zalet profesjonalnego osuszania

Miki Podnośniki > Blog  > Wynajem osuszaczy  > 7 zalet profesjonalnego osuszania
7 zalet profesjonalnego osuszania

Gdy budujesz dom, a ściany oraz posadzki wymagają osuszania, aby możliwe było prowadzenie dalszych prac wykończeniowych oraz także w sytuacji, gdy Twoje mieszkanie zostało zalane lub kiedy z innych przyczyn potrzebujesz solidnego osuszania, warto wybrać profesjonalne usługi. Zlecając osuszanie firmie z doświadczeniem można mieć pewność, że poszczególne etapy prac zostaną wykonane zgodnie z harmonogramem, a efekty utrzymają się dłużej niż w przypadku samodzielnych nie do końca planowanych działań. W firmie MIKI stale wykonujemy prace osuszeniowe na potrzeby naszych Klientów, z powodzeniem zmieniając nieprzyjemne na skutek wilgoci wnętrza w takie, które ponownie miło jest użytkować.

Osuszanie pomieszczeń – istotne kwestie, na które warto zwrócić uwagę

Często wynajem danego urządzenia osuszającego i jego uruchomienie w zawilgoconych wnętrzach nie przynosi odpowiednich rezultatów, ponieważ brakuje kilku dodatkowych aspektów. Co zatem stanowi o powodzeniu procesu osuszania?

1. Solidne przygotowanie

Po nawiązaniu współpracy zawsze dokładnie oceniamy sytuację na miejscu wykonywania zlecenia. Jest to kluczowy aspekt ze względu na konieczność fachowej i rzetelnej kwalifikacji zlecenia. Nie opieramy się jedynie na przeczuciach, a konkretne ustalenia dotyczą licznych detali, które mają największy wpływ na nadmiar wilgoci w pomieszczeniach. Ustalamy między innymi:

 • pierwotną przyczynę zawilgocenia powierzchni,
 • ewentualne czynniki wtórne, które dodatkowo wprowadzają wilgoć do pomieszczeń,
 • aktualną wilgotność powietrza w celu dobrania mocy urządzeń osuszających.

Ten etap jest istotny, poświęcamy mu zawsze odpowiednią ilość czasu. Jeżeli okaże się bowiem, że nie wystarczy samo osuszanie nieinwazyjnie i potrzebne są bardziej radykalne działania, poinformujemy Cię o tym odpowiednio wcześnie.

2. Odpowiedni dobór metod osuszania

Prawidłowo dobrane urządzenia osuszające powietrze lub podnoszące jego temperaturę, stanowią dosyć rozbudowaną gałąź, dlatego wybór tych optymalnych stanowi ważną kwestię. Często sam wynajem osuszaczy to zbyt mało i należy wesprzeć filtrowanie powietrza z wilgoci specjalistyczną nagrzewnicą lub dodatkowo użyć cyrkulatora. Ma to znaczenie podczas:

 • osuszania budynków z wilgoci technologicznej,
 • osuszania wnętrz po zalaniu przez sąsiada lub po powodzi,
 • odgrzybiania ścian poprzez ich osuszenie i usunięcie wszelkich wykwitów.

Ważna jest również pora roku, a głównie temperatura panująca na zewnątrz i wewnątrz budynków. Więcej o tym pisaliśmy w artykułach Skuteczne osuszanie: jakie i kiedy. Cyrkulatory, wiatraki, nagrzewnice – porównanie, cz. 1 i cz. 2.

3. Wysokiej klasy sprzęt do osuszania

Osuszacze, nagrzewnice i wentylatory mają do spełnienia istotną rolę, dlatego dbamy o to, aby urządzenia będące na wyposażeniu firmy MIKI spełniały wysokie standardy. Użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem, prawidłowe czyszczenie, przechowywanie oraz prace konserwacyjne sprawiają, że urządzenia te mogą stanowić wzór pod kątem:

 • funkcjonalności – usprawniają proces osuszania w dowolnych wnętrzach,
 • efektywności – posiadają moc niezbędną do przeprowadzenia skutecznych działań,
 • bezpieczeństwa – posiadają między innymi zabezpieczenia przed przegrzaniem.

Wybierając urządzenia do naszej oferty wynajmu oraz do świadczenia usług bezpośrednio u Klientów, kierujemy się doświadczeniem wzbogaconym o ciekawość nowych rozwiązań. Możesz zatem mieć pewność, że trafią do Ciebie solidne osuszacze czy nagrzewnice.

4. Skuteczność prowadzonych prac

Przypadkowe czynności i stosowanie urządzeń niezgodnie z ich przeznaczeniem to często główny powód braku zadowalających efektów. Aby osuszanie było skuteczne, należy fachowo ocenić wszelkie okoliczności i zastosować odpowiednie rozwiązania, dlatego możemy polecić nasze usługi – więcej w zakładce O nas. Przeprowadzamy działania:

 • do osiągnięcia ustalonych wspólnie rezultatów,
 • mające na celu zapobieganie ponownym zawilgoceniom,
 • mające charakter okresowy, na przykład podczas regularnych jesiennych zalań piwnic.

Prawidłowo osuszone pomieszczenia to ściany bez śladów wilgoci, suche posadzki oraz powietrze o optymalnej wilgotności względnej, kształtującej się na poziomie nie wyższym niż 65%. Takie warunki sprzyjają komfortowi i zdrowiu mieszkańców.

5. Efektywność osuszania

Osuszenie budynku w krótkim czasie to sprawdzian na efektywność. Nie należy się nadmiernie spieszyć, ponieważ skutek może być odwrotny do zamierzonego, jednak odpowiednie dobranie i rozstawienie sprzętów w pomieszczeniach pozwala osiągnąć zadowalające wyniki tak szybko, jak to możliwe. Istotne są zależności między trzema czynnikami:

 • parowaniem, czyli współczynnikiem zmiany wilgoci w parę wodną,
 • temperaturą powietrza mierzoną wewnątrz osuszanych pomieszczeń,
 • wilgotnością względną powietrza, gdzie 100% oznacza całkowite nasycenie parą wodną.

Aby utrzymać rezultaty na dłużej na przykład po remontach, warto zlecić nam również czyszczenie i mycie, w tym mycie poremontowe, podczas którego dbamy o to, aby nie zawilgocić czyszczonych powierzchni.

6. Terminowość

Przestrzegamy wcześniejszych ustaleń, aby terminowo wykonać wszystkie zlecone nam prace. Ma to dla nas duże znaczenie, ponieważ szanujemy czas naszych Klientów, a kolejne realizacje również powinny być przeprowadzone zgodnie z planem. Ustalając zatem ramy czasowe, dokładamy starań, aby prace przebiegały zgodnie z harmonogramem bez względu na:

 • rodzaj budynku i metodę osuszania,
 • poziom wilgotności powietrza oraz rozległość zawilgocenia powierzchni,
 • przyczynę okresowego lub stałego występowania wilgoci.

Zlecając nam osuszanie możesz mieć pewność, że odpowiednio przeanalizujemy sytuację, dokładnie sprawdzimy okoliczności o założymy realny termin zakończenia wszelkich działań. Czas to pieniądz – w tym przypadku celna myśl.

7. Fachowe doradztwo w kwestii osuszania powierzchni

Ze względu na naszą wiedzę, doświadczenie oraz stale podnoszone kwalifikacje, z przyjemnością udzielamy fachowych porad zarówno w kwestii osuszania budynków, jak też w innych dotyczących naszych usług. W drodze pomiędzy szukaniem w Internecie a wertowaniem fachowej literatury, warto skontaktować się z nami i niezwłocznie uzyskać informację. Doradzamy w kwestii:

 • utrzymywania odpowiedniej wilgotności w budynkach,
 • doboru optymalnych metod osuszania,
 • korzystnego łączenia działania poszczególnych urządzeń podczas osuszania budynków.

Jeżeli zatem potrzebujesz fachowej rady, impulsu do podjęcia decyzji o osuszaniu lub innych pracach oferowanych przez firmę MIKI albo chcesz nawiązać stałą współpracę, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Profesjonalne osuszanie na miarę Twoich potrzeb

Decyzja o skorzystaniu z profesjonalnego osuszania powinna być oparta o przekonanie, że usługodawca faktycznie jest profesjonalistą, a świadczone przez niego usługi wyróżnia wysoka jakość. W MIKI oznaką fachowości jest wykwalifikowany i doświadczony zespół, z zaangażowaniem wykonujący swoje zadania, dlatego nietrudno nam spełniać 7 powyższych wymogów – jest to nasza codzienność. Znamy i stosujemy także najpopularniejsze metody osuszania budynków, o czym powiemy w kolejnym wpisie.