5 x wynajem podnośników koszowych – kiedy warto skorzystać z tej usługi dla firm i osób prywatnych?

Miki Podnośniki > Blog  > Prace wysokościowe  > 5 x wynajem podnośników koszowych – kiedy warto skorzystać z tej usługi dla firm i osób prywatnych?
Praktyczny wynajem podnośników
5 x wynajem podnośników koszowych – kiedy warto skorzystać z tej usługi dla firm i osób prywatnych?

Wykonując prace na wysokościach we własnym zakresie można posiłkować się różnymi rozwiązaniami doraźnymi, natomiast gdy prace te są długotrwałe lub wymagają ciągłej mobilności, warto postawić na wynajem podnośników koszowych. Ich funkcjonalność sprawia, że z pozoru skomplikowane działania okażą się znacznie prostsze w realizacji, a prawidłowe użytkowanie sprzyja zachowaniu norm bezpieczeństwa. W MIKI do wyboru są podnośniki wolnobieżne oraz samojezdne, co jeszcze zwiększa obszar możliwości zastosowania tych urządzeń.

Najpopularniejsze okoliczności wynajmu podnośników koszowych w praktyce

Nie sposób wymienić wszystkie sytuacje, w których Klienci decydują się na wynajem podnośników koszowych, ponieważ niemal każda praca na określonej wysokości lub odległości może być przeprowadzona z kosza podnośnikowego. Wystarczy odpowiednio długie ramię lub wysięgnik, aby dostać się do miejsca prowadzenia prac.

1. Czyszczenie i mycie powierzchni

Dostępność z podnośnika sprawdza się w przypadku prac porządkowych dotyczących budynków i prace te można usprawnić właśnie odpowiednio dobraną zwyżką. Ta metoda jest skuteczna zwłaszcza ma dużych wysokościach, gdzie nie wystarczy tradycyjna drabina. Czy to dom prywatny, czy inny budynek, z odpowiedniej wysokości będzie znaczniej bardziej dostępny podczas:

Wystarczy odpowiednio wcześnie zaplanować działania i wynająć podnośnik koszowy, dobrany odpowiednio do Twoich potrzeb, na przykład ze względu na długość ramienia/wysięgnika.

2. Prace budowlane i remontowe

Zastosowanie podnośników koszowych w budownictwie również jest popularne, a sposobów użycia tego sprzętu można wymienić naprawdę wiele. Ważna okazuje się tutaj zazwyczaj mobilność na różnych podłożach, również tych nie do końca utwardzonych. Decydując się na wynajem podnośnika koszowego, z powodzeniem przeprowadzisz:

 • wznoszenie wyższych kondygnacji budynku,
 • montaż podestów, barierek i balkonów,
 • murowanie komina,
 • zakładanie stolarki budowlanej,
 • konstrukcję i pokrycie dachu.

W ramach prac remontowych można natomiast usprawnić:

 • naprawę i malowanie dachów,
 • odświeżanie elewacji (w tym także piaskowanie lub sodowanie przed remontem),
 • docieplanie budynku,
 • wymianę szyb na wysokich kondygnacjach.

Istotna jest także kwestia przewożenia ładunków – podnośniki koszowe pozwalają unieść określoną ilość materiałów, dlatego bez konieczności każdorazowego przenoszenia cegieł, zapraw lub narzędzi możesz się przemieszczać na terenie danego budynku.

3. Wieszanie reklam/banerów

Propozycja wynajmu podnośników koszowych skierowana jest także do agencji reklamowych oraz innych firm, zajmujących się zamieszczaniem reklam na wysokości. Bezpieczny dostęp do danej powierzchni reklamowej to podstawa każdego dobrze zrealizowanego zadania, dlatego w naszych podnośnikach pracują osoby, których zadaniem jest:

 • wyklejanie billboardów,
 • rozwieszanie banerów reklamowych,
 • montaż szyldów,
 • montaż liter oraz tablic na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Bez dodatkowych ograniczeń znacznie łatwiej zrealizować poszczególne działania, dlatego w tej i pozostałych dziedzinach ustalamy wcześniej czas wynajmu oraz udzielamy wszelkich niezbędnych informacji.

4. Przycinanie i wycinka drzew

Drzewa znajdujące się na posesji lub wokół niej, a będące Twoją własnością, można wyciąć bez dodatkowych zezwoleń, jeżeli spełniają określone normy i nie stanowią zabytków. Wycinka drzew prowadzona jest zazwyczaj z ziemi, natomiast opcję działania z podnośnika koszowego należy rozważyć, gdy planowane jest przycięcie:

 • gałęzi, z których liście wpadają do oczka wodnego lub jeziora,
 • drzewek owocowych, gdy pędy rosną pionowo albo zbyt gęsto w danym miejscu korony,
 • koron drzew, które kolidują z budynkami, zachodząc na ich powierzchnię.

Dostęp z wysięgnika oraz jego stabilność pozwalają bezpiecznie dotrzeć do najwyżej położonych gałęzi i zająć się nimi, nadając całości ostateczny kształt poprzez usunięcie zbędnych fragmentów.

5. Prace elektryczne

Zaliczyć można do nich zarówno działania instalacyjne, jak też konserwacje. Słupy, przewody oraz konstrukcje, których obsługa jest znacznie wygodniejsza na wysokości, mogą znajdować się zarówno na posesjach prywatnych, jak też na drogach publicznych. Do najczęstszych tego typu prac zaliczamy:

 • montaż i konserwację oświetlenia ulicznego,
 • naprawę oświetlenia na elewacji budynków,
 • czyszczenie reklam świetlnych,
 • montaż lamp ostrzegawczych na wysokości.

Prace naprawcze mogą być potrzebne między innymi w ramach usuwania skutków burz, wichur oraz innych gwałtownych zjawisk pogodowych. Zwłaszcza, gdy dostęp do danego miejsca jest utrudniony, odpowiedni podnośnik koszowy może okazać się niezbędny, aby przeprowadzić poszczególne działania.

Dlaczego warto zainteresować się wynajmem podnośników koszowych?

Przede wszystkim zwyżki są alternatywą dla rusztowań, których rozstawienie przekracza często możliwości fizyczne jednej osoby, a dodatkowo zajmowana jest niepotrzebnie duża powierzchnia wokół budynku. Do prac doraźnych lub sezonowych wystarczy wynajem podnośnika koszowego, który usprawnia przemieszczanie się i jest stosunkowo prosty w obsłudze.

Mobilność, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo to kwestie priorytetowe. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wynajęcia zwyżki wraz z operatorem. Wystarczy wtedy ustalenie szczegółów, a nasz fachowiec zrealizuje powierzone mu zadania. Doświadczenie naszych pracowników przy podobnych zleceniach pozwala znacznie sprawniej wykonywać zadania.

Nowoczesne i wytrzymałe podnośniki koszowe – aby skutecznie dążyć do celu.

Zaawansowane technologicznie maszyny, zawsze sprawne, odpowiednio konserwowane oraz czyszczone, pozwalają prowadzić wszelkie prace na wysokościach z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Od prac sezonowych poprzez sporadyczne po działania interwencyjne, jesteśmy do Twojej dyspozycji z odpowiednio dobranym asortymentem. Wynajmowi podnośników koszowych towarzyszą u nas korzystne warunki współpracy, warto się o tym przekonać.