10 praktycznych zastosowań podnośników

Miki Podnośniki > Blog  > Prace wysokościowe  > 10 praktycznych zastosowań podnośników
10 praktycznych zastosowań podnośników

W codziennej pracy często używamy podnośników oraz zwyżek, aby usprawnić standardowe działania. Pozwala nam to bez drabin i rusztowań dostać się bezpiecznie na wyższe kondygnacje budynków naszych Klientów, aby przeprowadzać prace, które wymagają dotarcia w poszczególne miejsca od strony zewnętrznej. Spośród wielu praktycznych zastosowań podnośników przedstawimy 10, które pozwolą Ci przy okazji poznać specyfikę naszych działań. Korzystając w przyszłości z usług MIKI możesz powołać się na konkrety.

Podnośniki – podstawa działań wysokościowych i alpinistycznych

Sposób przemieszczania się podnośników decyduje o ich funkcjonalności i określa możliwość zastosowania w danym terenie. Można pod tym kątem wyróżnić 3 kategorie: podnośniki samojezdne, montowane na samochodach oraz montowane na przyczepach. A jakie są zastosowania tych urządzeń?

1. Mycie okien

Z pozoru prozaiczna czynność urasta do rangi problemu, jeżeli okna znajdują się na dużej wysokości lub/i nie ma możliwości otwarcia ich do wewnątrz. Użycie podnośników stanowi dobrą alternatywę dla technik alpinistycznych oraz nieodzowną konkurencję dla standardowych drabin. Z taką pomocą każde umyte okno może odzyskać dawny blask.

2. Czyszczenie elewacji

Do tych działań zaliczyć można zarówno regularne sezonowe mycie elewacji, jak również sporadyczne, na przykład przed radykalnym odnawianiem zewnętrznych ścian budynków. Wynajem zwyżek i podnośników koszowych stanowi tutaj nieodzowne wsparcie. Elewacje szklane lub inne, bez względu na sposób wykończenia, mogą być zawsze utrzymane w czystości.

3. Malowanie elewacji

W MIKI oferujemy malowanie elewacji budynków jedno- i wielorodzinnych, a poza mieszkalnymi także tych użytkowych. Z użyciem podnośnika nasi pracownicy mogą działać na najwyższych piętrach, a poprzez odpowiedni dobór podnośnika lub zwyżki – również w miejscach o ograniczonej dostępności.

4. Naprawa rynien

System orynnowania dotyczy zarówno samych rynien, czyli rur położonych poziomo, jak również pionowej rury spustowej. Bez względu na materiał wykonania, naprawa rynien na znacznych wysokościach również wymaga użycia podnośników, co z powodzeniem stosujemy podczas kolejnych realizacji na terenie Białegostoku oraz dalszych i bliższych okolic.

5. Naprawa dachów

Wszelkie prace na dachu wymagają odpowiednich zabezpieczeń, dlatego podczas naprawiania całego poszycia dachu lub jego części albo przy naprawie konstrukcji dachu, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Kaski ochronne i odpowiednie mocowana oraz asekuracja to zaledwie początek listy. W naszej pracy bazujemy również na niezbędnej teorii z tego zakresu.

6. Malowanie dachów

Tutaj użycie podnośników wspierane jest najczęściej skorzystaniem z dostępu linowego, aby móc faktycznie dotrzeć do każdej części dachu, również miejsc najbardziej oddalonych od brzegu. Malujemy dachy skutecznie i w bezpieczny sposób na różnych wysokościach, także o dużym kącie nachylenia, dlatego z przyjemnością zrealizujemy również Twoje zlecenie.

7. Odśnieżanie dachów

Niebezpieczna dla struktury dachu i jego konstrukcji będzie zwłaszcza warstwa topniejącego śniegu, który jest ciężki i może stanowić przyczynę zapadnięcia się poszczególnych połaci. Regularne odśnieżanie dachu sprawi także, że woda z topniejącego śniegu nie będzie zaciekać pod deskowanie i nie zawilgoci ścian nośnych sprawiając, że zajdzie konieczność osuszania budynku.

8. Usuwanie gałęzi drzew

Gałęzie, które stanowią zagrożenie dla linii elektrycznych, zanieczyszczają podwórko przy gwałtownym wietrze lub nadmiernie wystają poza daną działkę najbezpieczniej jest wycinać właśnie z użyciem podnośnika. Bez konieczności wchodzenia na drzewo można przeprowadzić prace na wysokości.

9. Usuwanie graffiti

W wydzielonych, specjalnie oznakowanych miejscach graffiti może być tworzone legalnie, lecz do usuwania graffiti jesteśmy wzywani wtedy, gdy stanowi ono akt wandalizmu i zniszczenie mienia. Pomalowane powierzchnie szybko ulegają niszczeniu pod wpływem szkodliwych składników farb, dlatego nie należy zwlekać z wezwaniem fachowców, którzy zajmą się oczyszczeniem.

10. Montaż siatek i kolców przeciw ptakom

Czyste otoczenie i cisza za oknem niezmącona męczącymi odgłosami to jedne z efektów po zamontowaniu specjalnych siatek oraz kolców, które skutecznie zniechęcają ptactwo do odwiedzin na dachach, parapetach i balkonach. Na wyższych piętrach, a także w miejscach niedostępnych z wnętrz, również sprawdzają się podnośniki i zwyżki – usprawniają nasze działania.

Wybierz wynajem podnośników lub całą usługę

Wynajem podnośników to opcjonalne rozwiązanie, ponieważ u nas można zamówić również całościową usługę, uwzględniającą Twoje aktualne potrzeby. Możemy zatem udostępnić Ci dany sprzęt lub wysłać wraz z nim profesjonalną ekipę, która z powodzeniem przeprowadzi wszystkie niezbędne działania. Dbamy o bezpieczeństwo i piszemy o tym: Normy w pracy na wysokościach, czyli kilka słów o tym, jak dbamy o bezpieczeństwo, cz. 1 i cz. 2.

Nowoczesne podnośniki mają odpowiednio duży udźwig, na przykład powyżej 200 kg, pozwalają też sięgać wysoko – powyżej 40 metrów. Dodatkowe udogodnienie dla usprawnienia prac to kosz obracający się w obie strony. Wybierając MIKI masz pewność, że z rozwagą wybieramy podnośniki, które możemy Ci wynająć lub przeprowadzić na nich zlecone przez Ciebie działania.